E-ZWOLNIENIE, CZYLI ZWOLNIENIE LEKARSKIE PRZEZ INTERNET

E-porady, konsultacje, recepty, a także zwolnienia zyskują teraz coraz większą popularność. W dobie pandemii i kwarantanny zyskały szczególne poparcie, dzięki czemu mają szansę na coraz większą popularność i akceptowalność. Dziś, jeśli nie jesteś zdolny do pracy lub musisz opiekować się dzieckiem, nie musisz czekać na wizytę lekarską; możesz uzyskać zwolnienie lekarskie w kilka minut przez Internet!
 

Jak szybko uzyskać zwolnienie online?

 • Jeśli podejrzewasz niepokojące zmiany zdrowotne, sprawdź który lekarz specjalista posiada usługę wystawiania dokumentów e-zwolnienia. Jeśli je posiadasz – przygotuj swoje wyniki badań, dzięki którym lekarz będzie miał podstawę do wystawienia zwolnienia online. Jest to bardzo proste – zazwyczaj należy jedynie udostępnić plik podczas e-konsultacji.
 • Podczas weryfikacji wszystkich wysłanych przez Ciebie dokumentów, lekarz zdecyduje, czy wystawienie zwolnienia lekarskiego będzie zasadne. Poza wynikami, lekarz tak jak w przypadku wizyty bezpośredniej, może zapytać o przyjmowane przez Ciebie leki, istniejące choroby itp.
 • Po pozytywnej weryfikacji Twojego wniosku lekarz wystawia elektroniczne zwolnienie (e-zwolnienie). Wówczas konieczne będzie przygotowanie numeru PESEL.
 • Po odbytej e-konsultacji, komplet dokumentów i e-zwolnienia (e-L4) zostaną elektronicznie przesłane do Twojego pracodawcy oraz do ZUS.

 

Jakie są korzyści płynące z e-konsultacji oraz co zyskujesz dzięki e-zwolnieniom?

Przede wszystkim – czas. Zarówno Ty, jak i specjalista, oszczędzacie czas na wyczekiwaniu wizyty, dojazdach, staniu w kolejkach. E-zwolnienia dają szybki wybór specjalistów, którzy dostępni są na większości portali 24/h. Możesz spokojnie konsultować swoje problemy z wybranym specjalistą (internisty, ginekologa, urologa, pediatry, kardiologa oraz wielu innych), który po analizie Twojego stanu zdrowia wystawi zwolnienie lekarskie online.

Oprócz e-zwolnienia masz możliwość otrzymania także e-recepty. Wszystko to online – szybko, bezpiecznie i w korzystnej cenie.

Zyskujesz gwarancję szybkości. Cały proces z wystawieniem e-zwolnienia jest szybki i bardzo prosty.

Ponadto lekarz specjalista może udzielić Ci porad dotyczących profilaktyki, aby Twój stan zdrowia mógł się polepszyć.
 

Jak to działa? Kto wystawia zwolnienie?

Zwolnienie lekarskie online to nowoczesne rozwiązanie, którego dokonać może każdy lekarz specjalista. E-zwolnienie nie jest wystawiane automatycznie, a dopiero po wnikliwej analizie Twojego stanu zdrowia przez lekarza specjalistę, który oprócz otrzymanych przez formularz medyczny danych, będzie kontaktował się z Tobą telefonicznie, w celu omówienia Twojego stanu zdrowia. Może też poprosić o wideorozmowę. Po odpowiedniej opinii lekarza może on wystawić e-zwolnienie.

 

W niektórych przypadkach by lekarz mógł precyzyjnie i odpowiedzialnie podejść do Twojego problemu, może się zdarzyć, że konieczne będzie przedstawienie mu wyników badań, do których najczęściej należą:

 • RTG, EKG, TK, RM, EEG
 • moczu i kału
 • morfologii

 

Co dzięki temu zyskujesz?

Dzięki dogodnej i nowoczesnej usłudze e-zwolnień oprócz wcześniej wspomnianego czasu, zyskujesz także szereg innych korzyści.

 • Bezpieczeństwo – które jest teraz szczególne w czasie pandemii. Dzięki e-zwolnieniom zyskujesz profesjonalną pomoc medyczną bez wychodzenia z domu.
 • Szybka obsługa – dzięki prostemu formularzowi zyskujesz szybką weryfikację. Ponadto swoje e-zwolnienie otrzymujesz błyskawicznie (zazwyczaj ok. 30 min.), a do tego lekarz może zalecić Ci profilaktykę, badania oraz dawkowanie leków.
 • Łatwy dostęp – większość portali oferuje swoje usługi 24/h. Dzięki temu nie tracisz czasu na wyczekiwanie w kolejkach oraz na umówione wizyty. Lekarz wypisze Ci zwolnienie online!
 • Profesjonalizm – do Twojej dyspozycji są setki doświadczonych specjalistów, dzięki czemu zyskujesz stuprocentową pewność, że Twoja e-konsultacja to dobrze wydane pieniądze.

 


Więcej informacji można uzyskać u naszych lekarzy, rozpoczynając e-konsultację medyczną w dowolnym momencie.

Zobacz naszą ofertę e-konsultacji medycznych